fbpx Renault

Premiera – Nowe Renault CLIO!

Premiera – Nowe Renault CLIO!

Oto najważniejsza premiera Grupy Renault w tym roku! Całkowicie Nowe Renault CLIO! Piąta generacja najpopularniejszego modelu marki na europejskim rynku, drugiego najpopularniejszego auta w Europie w ostatnich latach. Ikona wśród aut miejskich w nowym, niezwykły wydaniu.

Nowe CLIO, zaprojektowane zupełnie od nowa oparte zostało na nowej płycie podłogowej. Piąta generacja jest nieznacznie krótsza od ustępującego modelu, jednak jest ono szersze oraz ma większy rozstaw osi, czego efektem jest obszerniejsze wnętrze oraz przestrzeń bagażowa. Dzięki nowoczesnym systemom bezpieczeństwa czynnego oraz biernego dostępnym w standardzie, Nowe Renault CLIO w niezależnych testach zderzeniowych prowadzonych przez Euro NCAP uzyskało maksymalną notę pięciu gwiazdek.

Pod maską CLIO znajdą się silniki benzynowe SCe 65, TCe 100 i TCe 130 oraz Diesel dCi 115. Wybrane jednostki benzynowe będzie można opcjonalnie wyposażyć w automatyczne skrzynie biegów, natomiast odmiana TCe 100 będzie mogła być wyposażona w fabryczną instalację LPG. W późniejszym okresie produkcji do oferty trafi także odmiana hybrydowa CLIO.

Innowacyjne wnętrze zachwyca nie tylko ilością nowoczesnych technologii, ale także ergonomią i designem i materiałami wykończeniowymi najwyższej jakości. Jak zawsze wyjątkowe CLIO teraz jeszcze bardziej uwodzi i kusi nowoczesnością!

Dzięki wersji R.S. Line o sportowej stylistyce Renault CLIO jeszcze bardziej wyróżni się na drodze podkreślając swój wyjątkowy styl. R.S. Line to linia stylistyczna zaprojektowana i sygnowana przez oddział Renault Sport.

Nowe Renault CLIO już niebawem w salonie Auto Reve.