fbpx Renault

Renault pozostaje liderem rynku samochodów elektrycznych w Europie

Renault pozostaje liderem rynku samochodów elektrycznych w Europie

W 2020 r. do końca października w Europie sprzedano już łącznie 506 873 samochodów elektrycznych co oznacza ponad 70% wzrost w 2020 roku w stosunku do roku poprzedniego. Udział Renault w tym sektorze rynku wynosi 16,4% z liczbą 83 044 sprzedanych modeli. Od 2010 roku Renault jest pionierem i liderem elektrycznej mobilności w Europie.

Do końca października br. w Europie nabywców znalazły 74 484 Renault ZOE. Renault ZOE pozostaje najchętniej wybieranym samochodem elektrycznym w Europie (14,7-procentowy udział w rynku). Jest liderem sprzedaży we Francji, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii. Również w segmencie lekkich samochodów dostawczych Renault Kangoo Z.E. jest liderem sprzedaży z udziałem 29,9%.

Również w Polsce, przy ogólnym spadku sprzedaży samochodów osobowych o ponad 28%, sprzedaż samochodów elektrycznych wzrosła dwukrotnie. Renault, z 250% wzrostem zajmuje na tym rynku 3 miejsce.

Oprócz oferty samochodów elektrycznych grupa proponuje pełną gamę napędów hybrydowych i hybryd plug-in w modelach Clio, Captur, Nowy Megane i Nowy Megane Grandtour, wyposażonych w technologie E-TECH Hybrid i Plug-in Hybrid. Technologia ta jest również dostępna w Nowym Renault Arkana (na zdjęciu poniżej), które zadebiutuje na naszym rynku już w przyszłym roku.

Grupa Renault podejmuje zobowiązanie osiągnięcia zerowej emisji CO2 w Europie do 2050 roku. Do 2030 roku obniży emisję CO2 o 50% w porównaniu z poziomem z 2010 roku.

Od 2022 roku wszystkie nowe modele grupy będą oferowane również w wersji elektrycznej lub zelektryfikowanej. Przewiduje się, że za pięć lat 50% sprzedanych samochodów będą stanowiły pojazdy z napędem elektrycznym lub hybrydowym.